Posiady jubileuszowe

W ramach obchodów XV lecia Młodzieżowego Zespołu im. JanaJanoty ,V lecia Majeranków i V lecia SMKL 21 stycznia o godz.17.00 w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury ,,Pod Aniołem" odbyły się Posiady Jubileuszowe. Wspominano osobę śp Jana Janotypatrona zespołu a także Jego żonę Wandę Janotową. Podsumowano dokonania obydwu zespołów działających przy SMKL a także ważne chwile dla samego stowarzyszenia. Zaprezentowano dorobek kulturalny w postaci dyplomów, nagród, a także fotografii z wojażydzieci i młodzieży, których autorami byli Halina i Maciej Langer.

Osobną wystawę swoich zdjęć zaprezentowała Kasia Majerczyk, która uwieczniła majerankowe dzieci na fotografiach w sepii, rekonstruowanych o sto lat wcześniej.

W gronie artystów fotografików nie mogło zabraknąć Jasia Cieplińskiego, który towarzyszy członkom SMKL wszędzie, gdzie dzieje się coś ciekawego.

Ważnym wydarzeniem na posiadach była promocja świeżego bo przywiezionego w tym samym dniu, majerankowego folderu oraz nowej trzeciej z kolei płyty, a właściwie albumu nagranego przez Majeranki i Zespół im. Jana Janoty. Niespodzianką był dla tort urodzinowy ufundowany przez Panią Dyrektor MOK Joannę Lelek, która przed 15 laty razem z Dorotą Majerczyk i Robertem Sroką zakładała Młodzieżowy Zespół im. Jana Janoty. Jak zwykle majerankowe mamy zadbały o to aby stoły uginały się pod karnawałowymi smakołykami. Posiady udały się znakomicie a ich ciepła, kameralna atmosfera pozostanie na długo w naszej pamięci.