Majeranki we Francji

Dzięki uprzejmości władz samorządowych Rabki Zdrój i nawiązanego partnerstwa między czteroma miastami: Chateau Gontier we Francji, Frome w Wielkiej Brytanii, Murhart w Niemczech oraz Rabki Zdrój, Dziecięcy Zespół Majeranki odwiedził wraz z delegacją Urzędu Miasta jedno z zaprzyjaźnionych miasteczek Chateau Gontier w północno zachodniej Francji. Podróż autokarem trwała około 26 godzin, ale opłacało się bo na miejscu witała Majeranki śliczna pogoda i wspaniali ludzie.
W pierwszy dzień pobytu Majeranki uczestniczyły w oficjalnej części spotkania na szczycie, gdzie burmistrzowie zaprzyjaźnionych miast prezentowali swoje programy przygotowane specjalnie pod kątem spotkania oraz swoje miejscowości. Na Majeranki czekało wiele atrakcji. Pierwszą z nich była wizyta w zoo, drugą wycieczka do St. Michael - przepięknego klasztoru pw. Św. Michała Archanioła usytuowanego można śmiało powiedzieć w Atlantyku, oddalonego od Chateau Gontier około 250 km. Do udanych można zaliczyć występy Majeranków. Pierwszy w przepięknym parku i na uroczystym bankiecie w Aze, dwa w Chateau Gontier podczas festynu i festiwalu, czwarty w St. Fort. Oczywiście podczas niedzielnej uroczystej mszy św. Majeranki włączyły się do jej artystycznej oprawygrając m.in. Barkę , Po górach dolinach... i Czarną Madonnę. Wielkim przeżyciem dla dzieci była jednodniowa wizyta w Paryżu, a zwłaszcza rejs po Sekwanie. Majeranki zobaczyły kilka charakterystycznych paryskich zabytków: wieżę Eiffla, Park oraz Luwr, Place de la Concorde, Champs- Elysees i Łuk Triumfalny, Grand i Petit Palace. Pobyt we Francji przyniósł wiele wspaniałych wrażeń, niezapomnianych przeżyć i wiele wspomnień.
Serdecznie dziękujemy Pani Burmistrz Ewie Przybyło oraz Panu Burmistrzowi Robertowi Wójciakowi za możliwość uczestnictwa w wyjeździe, Pani Kasi Derek i Pani Jolancie Luberda za sprawne koordynowanie całości wyprawy oraz wszystkim współtowarzyszom za miła i życzliwą atmosferę
.