Niedziela Palmowa

Przygotowania do Niedzieli Palmowej w SMKL trwają od początku Wielkiego Postu.
Najwięcej czasu potrzeba na wykonanie kwiatów z bibuły. W tym roku SMKL przygotowało na konkurs trzy palmy : Majerankowa - z bukszpanu i krokusów 16,5 m Młodzieżowej grupy im. J. Janoty 15 m oraz najwyższą SMKL 21m.
Jak co roku prace postępowały bardzo sprawnie a to za sprawą niezawodnych majerankowych mam i tatusiów, którzy podczas prób zespołu i nie tylko wykonali ponad 3 tysiące przepięknych kwiatków w trzech odmianach. Projekty palm przygotowała nasza artystka ludowa Zosia Zając pod okiem której wykonywano prace. Jej pierwszą asystentką była Ula Świder, dla której długość palmy nie ma znaczenia bo robota w rękach się jej "pali". Wszystkim rodzicom z grupy I i grupy II , którzy wykonywali kwiatki z bibuły dziękujemy. Palma SMKL i Majeranków została uznana na konkursie za NAJPIĘKNIEJSZĄ - GRATULACJE ( nagroda - kino domowe)

W oprawę artystyczną zaangażował się cały SMKL. Do kościoła Marii Magdaleny w Rabce Zdroju korowodem złożonym z banderii konnej i 12 zaprzęgów , w barwnych odświętnych strojach pięknie prezentowały się dzieci z dwóch Majerankowych grup.
Nie byłoby tak pięknie gdyby nie nasi niezawodni fiakrzy. Wszystkim wielkie "cubate" Bóg zapłać ! Dziękujemy również wspaniałemu aktorowi Mariuszowi Łukaszka z chabowiańskiej grupy teatralnej "Perełki Marysi" za podjęcie tematu i wcielenie się w rolę Jezusa. Muzykantom na ręce Piotra Majerczyka i Jakuba Rusieckiego za profesjonalną oprawę muzyczną na chwałę Boga i ludzi. Markowi Traczykowi za tradycyjne wykonanie gry na trombicie pasterskiej. Pani Dorocie Majerczyk za przygotowanie programu "Tobie Ojce Świenty" i wszystkim małym majerankowym artystom. Młodzieży z zespołu im. Jana Janoty za piękny śpiew.
Naszym fotoreporterom : Halince Langer, Marcinowi Osieckiemu, Jasiowi Cieplińskiemu za cudne zdjęcia , Michałowi Skawskiemu oraz Ince Boguckiej z TVP Kraków za fachowo nagrane filmy.


Podziękowania za wykonanie trzech palm należą się :
Zosi Zając, Uli Świder, Ali Kościelniak, Ewie Kościelniak, Agatce Pniaczek, Gieni Kubińskiej i Karolince, Kasi Żmuda, Renatce Bartosz, Halince Główka, Marysi Kluska, Celinie Rychel, Eli Kowalczyk ,Beatce Worwa, Pani Chrustek -mama Julki i Tosi , Pani Pykowej - mama Karola , Dorotce Gracz, Stasiowi Kościelniakowi, Rysiowi Traczykowi, Bogdanowi Gacal, Pawłowi Moskała z Mateuszem i Maćkiem, Jankowi Pranica, Grzesiowi Żmuda.

Tradycyjne baranki z masła przygotowały : Dorota Majerczyk, Dorotka Buksa, Ula Góralik, Pani Janina Potaczek, Renatka Bartosz, Halinka Langer, Zosia Zając, Agatka Pniaczek, Kasia Żmuda, Pani Karpielowa z córeczkami.

Tradycyjne baranki z ciasta wykonały : Ela Świerczek i Renata Moskała
Lucynka Buksa jak zwykle okazała się niezawodna w ich rozprowadzeniu.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy !!! Do zobaczenia za rok w Skawie !!!