DOŻYNKI 2011 w CHABÓWCE

Dożynki Gminne stały się tradycją naszej ziemi. W tym roku gospodarzem "Święta Chleba" było Sołectwo Chabówka ze Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Chabówce, OSP Chabówka oraz Stowarzyszeniem Miłośników Kultury Ludowej. Uroczystości odbyły się 21 sierpnia 2011 roku. O godz. 11. OO w Kościele p w Brata Alberta w Chabówce odprawiona została msza św. dziękczynna za plony, o której oprawę muzyczną zadbały Majeranki. Następnie orszak uczestników y wieńcami udał się na boisko sportowe do Chabówki, gdzie zostały zaprezentowane wieńce oraz potrawy regionalne. Wieniec dla Majeranków wykonała nasza niezastąpiona artystka SMKL Zosia Zając z Ponic, która jak co roku zadziwia wszystkich pomysłowością i starannością wykonania swoich prac.
Program artystyczny zaprezentowany przez Majeranki składał się z trzech części : I część to program artystycznie opracowany składający się z wiązanki pieśni i tańców podhalańskich - wykonany przez I grupę zaawansowaną , II część to urokliwy pokaz dziecięcego folkloru w formie zabaw wykonany przez najmłodsze Majeranki czyli grupę II, natomiast III część to promocja naszej najnowszej płyty "Zapach Majeranku" wykony przez Grupę Śpiewaczą Dziewcząt.
Wszystkie prezentacje wykonane były interesująco i na zadowalającym poziomie artystycznym . Podczas Gminnego Święta Dożynkowego Dorota Majerczyk została odznaczona przez Panią Burmistrz Miasta Rabka Zdrój Ewę Przybyło odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gratulujemy Majerankom i Pani Dorocie !
Do zobaczenia za rok w Ponicach.