Spotkanie opłatkowo-noworoczne członków SMKL

W dniu 28 stycznia 2007 roku członkowie SMKL zorganizowali opłatkowo-noworocze spotkanie. Było to wyjątkowe święto zarówno dla dzieci jak i dorosłych .W tym czasie obchodziliśmy bowiem II jubileusz powstania Dziecięcego Zespołu Majeranki, XII Jubileusz powstania Młodzieżowego Zespołu im. Jana Janoty oraz II rocznicę powstania SMKL.
Spotkanie rozpoczęliśmy od udziału we Mszy św. w Chabówce, celebrowanej przez Ks. Pawła Skowrona ,Ks.Tadeusza Glenia oraz Ks Piotra Studnickiego. Po mszy udaliśmy się do siedziby SMKL czyli restauracji ,,SIWY DYM" gdzie już w progu witała nas góralska muzyka oraz wystawa fotograficzna Macieja Langera pt: ,,SMKL w obiektywie" Była wspólna modlitwa, kolędowanie, łamanie się opłatkiem a także podsumowanie działalności SMKL za rok 2006.
Na szczególne podziękowania zasłużyli nasi sponsorzy, którzy wspierali nas w działaniach. Gratulacje otrzymali również instruktorzy zespołów oraz Prezes SMKL, który właśnie wrócił z Białego Dunajca z dwoma pięknymi pucharami za dwa I miejsca w gonitwie koni ,,Kumotersko Gońba" (konkurencje skiring i ski skiring). Wielką niespodzianką dla dzieci z zespołu ,,Majeranki" był trzypiętrowy tort z okazji II urodzin ,natomiast na starszych czekała wspaniała uczta przygotowana przez gaździnki SMKL. Stoły uginały się od regionalnych smakołyków. Były moskole, gołąbki, kiszki, kapusty z grochem i śliwkami, grzyby ,ogórki ,smalce, golonki ,szynki z kością ,kiełbasy swojskie, pierogi, zawijańce z mięsa i majeranku, śledzie, kluski ,talarki, oscypki, kutie ,boczki, kołacze na ostro i słodko ,kompot ze suszonych śliwek , różnego rodzaju zupy i polewki; kwaśnica ,żury ,polewka z barana, grzybiorka do tego swojski chlebuś. Na deser przepyszne domowe ciasta i nalewki robione przez ,,nasyk chłopów".
Gdy wszyscy już sobie podjedli , rozpoczęły się występy zespołów oraz wspólna zabawa ludowa oczywiście przy muzyce góralskiej.