Niedziela Palmowa w Skawie

Śnieg i zawieja nie odstraszyły Majeranków ani Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej od tego aby swoją wielkanocną palmę zawieźć do kościoła parafialnego w Skawie. Jak zwykle wieziona była honorowo w orszaku konnym z towarzyszeniem muzyki. Przed mszą świętą Majeranki zaprezentowały program słowno muzyczny pt: "Zwyczaje wielkanocne na Podhalu" autorstwa Doroty Majerczyk. Następnie ks. proboszcz Piotr Kadela poświęcił palmy i przyjął dar od SMKL. Dzieci oprawiły śpiewem i muzyką uroczystą mszę świętą dając wyraz przywiązania do tradycji i religii. W swoim śpiewie nie zapomniały o rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem ks. proboszcza Piotra Kadeli za gościnność i skierowane do nas jak zwykle słowa pełne serdeczności a dla parafian Bóg zapałać za gorące przyjęcie i wsparcie.

Wszystkim mamom dzieci należących do naszego zespołu składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie się podczas prób w wykonanie kwiatów z bibuły.
Szczególnie dziękujemy wykonawcom tegorocznej palmy : Halinie Skawskiej, Katarzynie Żmuda, Dorocie Gracz, Joli Luberda, Ewie Kościelniak, Stanisławowi Kościelniak, Ryszardowi Traczykowi, Bernadecie i Ani Lis.

Szczere "Bóg zapłać" dla Bernadetty Lis za wykonanie drożdżowych baranków, Renacie Moskale i Lucynie Buksa za ufundowanie i przygotowanie baranków z ciasta oraz wszystkim artystkom, które wykonały baranki z masła.

Podziękowania składamy również naszym niezawodnym fiakrom którzy są z nami od lat , Michałowi Skawskiemu za filmowanie imprezy a także tym ,którzy pomogli w naszych przedsięwzięciach w Skawie oraz w Rabce Zdroju.