Sukces Majeranków Biały Dunajec 2014

Na przeglądzie tańca solowego i zbójnickiego w Białym Dunajcu, zespół Majeranki zdobył nagrodę i wyróżnienia:

I miejsce w tańcu zbójnickim

Wyróżnienia dla par w tańcu solowym: Magdaleny Kubowicz i Jana Majerczyka oraz Marty Dydziak i Kuby Bartosza. Gratulujemy

 

Kolędowanie Majeranków 2014/2015

Tradycyjnie zespół Majeranki kolędował :

26 grudnia Pcim, 28 grudnia Sidzina,4 stycznia Wysoka, 6 stycznia Toporzysko,11 stycznia Łętowe,18 stycznia Mszana Dolna,1 lutego Wieliczka,2 lutego Rabka Zdrój.

 

10 lecie Majeranków i SMKL

SMKL i zespół Majeranki obchodził jubileuszu 10-lecia działalności. Z tej okazji wydana zostanie specjalna publikacja poświęcona historii zespołu, a w dniach 23 – 25 stycznia 2015r. odbyło się kilka okolicznościowych wydarzeń. 23 stycznia (piątek, godz.17.00) w galerii MOK „Pod Aniołem” w Rabce-Zdroju miała miejsce promocja książki „Z miłości do kultury ludowej” autorstwa Doroty Majerczyk, w sobotę 24 stycznia, w Teatrze Lalek „Rabcio” o godz. 18.00 odbyła się Gala Jubileuszowa. Obchody zakończyły się w niedzielę uroczystą Mszą św. w oprawie góralskiej o godz. 16.00, podczas której został poświęcony Sztandar SMKL (kościół pw. św. Brata Alberta w Chabówce) oraz spotkanie opłatkowo-noworoczne członków SMKL i zaproszonych gości w restauracji Siwy Dym.