1.Sukces Majeranków w Wiśniowej 13 września 2015 r.

Działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej w Chabówce zespół regionalny „Majeranki” zdobył I miejsce w kategorii dziecięco-młodzieżowej na V Festiwalu Beskidzka Podkówecka, który odbył się w niedzielę w Wiśniowej. Nagroda została mu przyznana ex aequo z zespołem regionalnym „Zasadnioki” z Zasadnego. Na festiwalu w Wiśniowej wystartowało osiem zespołów regionalnych. Ich występy oceniała komisja w składzie: Aleksandra Bogucka (etnomuzykolog), Michalina Wojtas (choreograf, regionalista) i Benedykt Kafel (etnolog).

2.PREZES SMKL MAREK TRACZYK ODZNACZONY MEDALEM "ZASŁUZONY DLA KULTURY POLSKIEJ"

3.DELEGACJA SMKL na Litwie

W dniach 11-15 listopada br. reprezentacja śpiewaków, muzykantów i tancerzy ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej wzięła udział w X Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym organizowanym przez Uniwersytet Wileński. Było to spotkanie grup z różnych zakątków Europy, które prezentowały głównie swoje tradycyjne pieśni , niektóre okraszane muzyką i tańcem. W festiwalu udział wzięły delegacje z Białorusi, Rosji, Łotwy, Ukrainy, Litwy, Estonii, Hiszpanii, Węgier i Polski ( grupa śpiewacza Podlasianki i SMKL z Chabówki). Koncerty odbywały się w kościele św. Katarzyny, auli Uniwersytetu Wileńskiego oraz w sali widowiskowej miejskiego ratusza. W wolnych chwilach grupa SMKL zwiedzała miasto oraz Narodowe Muzeum Litwy.

4.MAJERANKI W OCHOTNICY DOLNEJ 25 .10.2015

5.KOLĘDOWANIE MAJERANKÓW 2015/2016

26 grudnia - Rabka Zdrój, 27 grudnia Pcim, 3 stycznia Tokarnia,6 stycznia Rabka Zdrój - Orszak Trzech Króli,10 stycznia Kraków (kościół św. Jadwigi),17 stycznia Mszana Dolna,24 stycznia Świątniki Górne i Skomielna Czarna.

6. Spotkanie opłatkowo - noworoczne SMKL 30 stycznia 2016

Już po raz jedenasty SMKL zorganizowało spotkanie opłatkowo-noworoczne, które odbyło się 30 stycznia 2016r. Pierwszym punktem programu była dziękczynna msza św. w kościele pw. św. Brata Alberta w Chabówce, sprawowana w intencji wszystkich członków SMKL oraz zespołu „Majeranki”. Koncelebrowali ją czterej księża: ks. Józef Kapcia z Rabki –Zdroju, ks. Józef Kadela z Ludźmierza, ks. Wojciech Galica z Nowego Targu, ks. Wojciech Styczyński z Ropczyc. Oprawę mszy św. przygotował zespół „Majeranki”. Po mszy zaproszeni goście udali się do restauracji SIWY DYM, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. W pierwszej części spotkania członkowie ,sympatycy, dobrodzieje SMKL łamali się opłatkiem, składali sobie życzenia i śpiewali kolędy. Dziecięco –młodzieżowy zespół „Majeranki” obchodził jedenaste urodziny, był pyszny tort, tradycyjne sto lat i moc podziękowań dla kadry instruktorów, rodziców i wszystkich wspierających SMKL. Druga część spotkania przebiegała w karnawałowej atmosferze, którą rozpoczęły muzyczne „śpasy” przygotowane przez Katarzynę Majerczyk. Były występy, koncert muzyki karpackiej i wspólna zabawa. „Majerankową Osobowością roku 2015” została Sylwia Dziwisz z Raby Wyżnej, która otrzymała statuetkę witrażowego motyla, wykonanego przez artystę Józefa Pintschera z Rabki - Zdroju. Stoły jak na karnawał przystało uginały się od smakołyków przygotowanych przez majerankowych rodziców. Specjalnością wieczoru były pieczone prosiaki ufundowane przez Zbigniewa Dziwisza i Jana Króla. Powoli dobiega końca kolędowanie i okres noworoczny, a Majeranki czeka w lutym długa wyprawa do Peru.