Majeranki w Wiedniu

Dziecięcy zespół Majeranki działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej w Rabce Zdroju został zaproszony do Wiednia przez przedstawicieli Polonii Góralskiej Elżbietę i Stanisława Rzadkoszów oraz Ks.Rektora Parafii Św. Krzyża w Wiedniu.Majeranki uczestniczyły we Mszy Św., na której odbył się koncert pieśni religijnych w wykonaniu małych artystów z Rabki Zdroju.Zanim jednak dotarliśmy do Wiednia małe Majeranki zwiedziły Bojnice na Słowacji, ale wszystko od poczatku...
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy o godzinie 5.30 w sobotę spod Siwego Dymu - naszej siedziby.
Około godziny dziesiątej byliśmy w Bojnicach przepięknym kurorcie na Słowacji gdzie czekało na dzieci ZOO,przepiękny zamek i oczywiście baseny. Radości było wiele.Około godz. 16.00 udaliśmy się do Wiednia gdzie czekała na nas delegacja naszych wiedeńskich przyjaciół oraz ciepła kolacja.
Po zakwaterowaniu się w małym miasteczku Wensteig obok Wiednia udaliśmy się na Prater do wesołego miasteczka, które zrobiło na dzieciakach ogromne wrażenie zwłaszcza nocą. Karuzele, gokardy, koła młyńskie, tunele strachu i wiele innych atrakcji stało przed Majerankami otworem. Zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się na spoczynek.W niedzielę po śniadaniu wyruszyliśmy na podbój Wiednia.Rozpoczęliśmy od udziału w uroczystej Mszy św,.na której Majeranki zaśpiewały kilka utworów ułożonych specjalnie na tę okazję.Braw i owacji nie było końca.Widać było u wielu Polaków łzy wzruszenia a Majeranki zachęcone oklaskami śpiewały i tańczyły.Po Mszy Św. nadszedł czas na zwiedzanie miasta.Dzieci odwiedziły Belweder, Schonbrunn, operę wiedeńską, plac Karola i wiele innych miejsc.Wreszcie zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się do domu.W Rabce byliśmy w poniedziałek rano. W imieniu Majeranków chciałabym szczególnie podziękować paniom: Bożenie Sularz, Halinie Langer oraz Bogumile Krzysztofiak za opiekę nad dziećmi oraz Państwu Stefanii i Stanisławowi Wojdyłom za pomoc w organizacji wyjazdu zespołu do Wiednia.Serdeczne podziękowania kierujemy również na ręce Pana Wojciecha Jarosza dla niezawodnej firmy transportowej ,,Jarosz".