HEJ, WESELE, WESELE. NA MAJÓWCE

Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej włączyli się w aktywnie w organizację trzeciego dnia Majówki w Rabce Zdroju.
SMKL przygotowało tym razem fragment widowiska regionalnego pt: ,,Wesele góralskie", poprzedzony barwnym korowodem weselnym. Trasa przejazdu przebiegała od domu wypoczynkowego ,,Kresówka" ulicą Nowy Świat, Parkową, Chopina, Jana Pawła II do amfiteatru . Oczywiście na trasie nie mogło zabraknąć bramy weselnej, która przygotowana została przy kawiarni zdrojowej na pobliskim mostku. Jej autorzy to : Kasia Majerczyk, Marcin Mazur, Adam Czyszczoń i Jaś Majerczyk (w kołysce).
W role główne widowiska wcielili się :
Pytace : Marek Traczyk, Piotr Majerczyk
Młodzi : Agnieszka Ponicka, Damian Czyszczoń
Drużyna : Basia Czyszczoń, Ewa Czyszczoń, Monika Pniaczek, Karolina Zając, Wojtek Czyszczoń, Marcin Czyszczoń.
Rodzice : Zosia Zając, Mieczysław Sularz
Starościny : Dorota Majerczyk, Renata Sularz
Goście : Agata Pniaczek, Bogusia i Wacek Krzysztofiak, Kasia i Grzegorz Żmuda, Bożena i Zuzia Sularz, Ela Czyszczoń, Renia Moskała, Ula Świder, Beata Worwa, Marysia i Rysiu Traczyk, Lucyna Buksa, Marysia Kluska, Kasia Żaczek.
Halinka Langer pełniła rolę nadwornej fotoreporterki. Pomagał jej Michał Skawski.

Muzyka : Kuba Rusiecki, Michał Kossek, Jan Pranica, Piotr Sularz, Albert Pniaczek, Piotr Zając .

Banderia konna : Grzegorz Pintscher, Mirosław Kojs, Iwona Rapacz

Serdecznie dziękujemy wszystkim fiokrom z Ponic, Słonego i ze Skawy za pomoc w organizacji przejazdu orszaku weselnego. Podziękowania dla wszystkich składamy na ręce Kazimierza Czyszczonia z Ponic i Jacka Wójciaka ze Słonego. Wielkie Bóg zapłoć, dla Straży Miejskiej za eskortę oraz wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tegoż widowiska.

Po ,,scenicznym weselu",
na scenie zaprezentowały się Majeranki z programem
artystycznie opracowanym .